• "I rodzi się nadzieja"

Dnia 21 grudnia 2022 roku społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe pod tytułem "I rodzi się nadzieja" przygotowane przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem pani Marzeny Skibniewskiej. Treść inscenizacji nawiązywała do współczesnych zachowań ludzi, którzy w pogoni za przyjemnościami, sukcesami niejednokrotnie odczuwają pustkę i są zagubieni. Postać anioła z przedstawienia podpowiada, że "Tylko Jezus jest lekarstwem na wszystkie nasze niemoce, kocha nas, szuka, przebacza". Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z klasy 0, I, II, III. Sprawiły one, że poczuliśmy magię i radość zbliżających się świąt.

• Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

14 grudnia  w Wiejskim Domu Kultury w Nowej Wsi odbył sie Pierwszy Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem był Wójt Gminy Sokołów Podlaski i Zespół Oświatowy w Nowej Wsi.

Z naszej placówki wzięło udział pięcioro dzieci:  Marcelina Podniesińska i Natalia Lipka z grupy I  5-6 latków, Zofia Kaniuk (kl.II), Wojciech Kruszewski (kl.II) oraz Amelia Grzymała(kl.III) z grupy II.

Uczniowie wzorowo poradzili sobie na scenie z wybranym przez siebie repertuarem!

Amelka Grzymała zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. Młodsze uczestniczki w kategorii przedszkoli zajęły: Marcelina Podniesińska II miejsce, a Natalia Lipka wyróżnienie!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Brawo!

• Sukces Nikoli

Nasza uczennica, Nikola Borc z klasy III, zwyciężyła w ogłoszonym przez Wójta Gminy Sokołów Podlaski konkursie plastycznym „Kartka Świąteczna na Boże Narodzenie 2022”. Na podstawie projektu Nikoli zostanie wykonana oficjalna kartka świąteczna Gminy Sokołów Podlaski.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z klas I - III. Kilkorgu udało się nawet zdobyć wyróżnienia. Są to: Amelia Rutkowska, Natan Stolarczyk, Paweł Sołtysiuk z klasy I oraz Maja Kucharczyk z klasy III. Nikoli oraz pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!