• Festiwal Piosenki o zdrowiu

Ależ to były emocje!

Po dłuższej przerwie reprezentacja naszego Zespołu 24 kwietnia pojawiła się na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Sterdyni, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne podczas powiatowego finału Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.🎶

Najpierw Marcysia, Laura, Julia i Nikola z zerówki porwały publiczność fantastycznym wykonaniem piosenki "Ruch to zdrowie".🚴🤸⛹️‍♂️

Następnie Iga i Amelka z klasy IV, piosenką "Co w życiu ważne", zachwyciły jury i wywalczyły I miejsce 🥇w kategorii klas I-V, tym samym awansując do finału wojewódzkiego, który już wkrótce odbędzie się w Siedlcach!🥰

Cieszymy się, że mamy tak zdolną młodzież i trzymamy kciuki na dalszym etapie konkursu. Brawo!👏

• Sadzenie drzew i krzewów

Sprzyjające warunki pogodowe 26 kwietnia pozwoliły nam dokończyć działania związane z Dniem Ziemi.🌎

Uczniowie, wspierani przez dorosłych opiekunów, z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji sadzenia drzew i krzewów na placu przed szkołą.🏡

Dziękujemy #RedesGospodarstwoSzkółkarskieOgrody za przekazanie darowizny w postaci przepięknych, różnorodnych roślin!🥰

Cieszymy się, bo wszyscy lubimy odpoczywać i regenerować siły na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody.🌳

• Kim będę jak dorosnę?

Kim będę jak dorosnę? - na to pytanie przedszkolaki i uczniowie kl. I-III znają już chyba odpowiedź.🙂

26 kwietnia odbyło się bowiem spotkanie z przedstawicielami wielu ciekawych zawodów: strażakami, policjantami, leśnikiem, konduktorem pociągu i emerytowanym górnikiem - ratownikiem. 🚔🚒⛏️🌳🚂

Uwagę dzieci przyciągnęły piękne mundury i przedmioty wykorzystywane w pracy. Goście opowiedzieli o swojej służbie, o tym, z czym na co dzień mają do czynienia.

Atmosfera podczas spotkania była wspaniała! Dzieci zadawały pytania, otrzymały wiele ciekawych informacji i mogły "dotknąć" każdego zawodu.

Dużym przeżyciem była też możliwość wejścia do wnętrza radiowozu i pojazdu strażackiego. Dźwięki i sygnały z tych pojazdów wywołały wielką ekscytację.🚨

W podziękowaniu za przybycie, wszyscy goście otrzymali od najmłodszych przedszkolaków własnoręcznie przygotowane laurki.

Dziękujemy: KPP w Sokołowie Podlaskim za przekazane odblaski. Kolejom Mazowieckim za upominki, które przekazał prezes Robert Stępień.

Strażakom z OSP w Buczynie i Pogorzeli za Dyplomy Młodego Strażaka i słodkości.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

W tym roku uczniowie naszej szkoły, na zaproszenie firmy ABRYS, specjalizującej się w ochronie środowiska, klimatu i zasobów, wzięli udział w IV edycji Ekologicznego Festiwalu Online EKOFESTON. Dzięki udziałowi w festiwalu uczniowie zdobyli przydatną wiedzę poprzez fajną zabawę i warsztaty.

Z okazji Dnia Ziemi, został ogłoszony szkolny konkurs plastyczno - techniczny EKO ZABAWKA. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Na konkurs wpłynęło wiele oryginalnych i pomysłowych prac - robotów, lalek, samochodów, zwierząt, gier…, a wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych, niepotrzebnych już materiałów! Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagodzeni pamiątkowymi dyplomami, upominkami, a także zawieszkami w kształcie listka, wydrukowanymi na drukarce 3D.

Nie zabrakło również sprzątania okolicy w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski.

Tego dnia w naszej szkole było głośno, wesoło i kolorowo, a najważniejsze, że proekologicznie!

• Wielkanoc

W ferworze przygotowań do najważniejszych dla chrześcijan świąt - Wielkiej Nocy, zatrzymaliśmy się dziś na chwilę, aby otworzyć nasze serca na tajemnicę Bożej miłości.

Krótki montaż słowno - muzyczny "Zbawienie przyszło przez krzyż", w wykonaniu uczniów i przedszkolaków, skruszył niejedno zatwardziałe serce, wlał nadzieję i umocnił naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.

• Jestem odpowiedzialny = bezpieczny i zdrowy!

Dzisiejszy dzień w naszej szkole, to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Dzień Profilaktyki, który obchodziliśmy pod hasłem: „Jestem odpowiedzialny = bezpieczny i zdrowy”!

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, ponieważ nie było tradycyjnych lekcji. Przedstawiciele poszczególnych klas wykonali plakaty profilaktyczne, a także uczestniczyli w spotkaniu z p. Beatą Bocian – Waszkiewicz – dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Dzieci lubią wszelkie aktywności sportowe, dlatego zorganizowano dla nich gry i zabawy w hali gimnastycznej, gdzie mogły się wykazać sprawnością, szybkością i koordynacją ruchową. Uczestniczyły w pokazach tanecznych, które zaprezentowała grupa „Falcon Junior” pod kierownictwem p. Kamila Brewczuka. Na koniec tego dnia mogły zaprezentować swoje - ukryte dotąd – talenty: śpiew, recytacje, tańce, … Z pewnością ten dzień zapadnie na długo w pamięci.