• LONDYN jakiego nie znacie

Pierwszego Dnia Wiosny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych po nazwą „Tydzień w Londynie”. Celem wydarzenia był przybliżenie wiedzy o krajach anglojęzycznych, a w szczególności faktów związanych ze stolicą Anglii i jej niezwykłymi miejscami.

Uczniowie klas I-III obejrzeli film o najciekawszych miejscach w Londynie. Następnie wykonali prace plastyczne dotyczące najważniejszych atrakcji tego miasta. Z zainteresowaniem ozdabiali prace, rozwiązywali zagadki i quizy.

Starsi uczniowie z klas VI-VIII zobaczyli wystawę pt. ”Londyn jakiego nie znacie” w wersji angielskojęzycznej. Mogli posłuchać bicia dzwonu Big Bena i poznać zaskakujące fakty o Londynie przy użyciu kodów QR. Drugim etapem tego zadania było rozwiązanie quizu. Z każdej klasy wyłoniono zwycięzców oraz nagrodzono upominkami i dyplomami.

Mamy nadzieję, że uczniowie poszerzyli wiedzę na temat miasta Londyn bawiąc się przy tym wyśmienicie!

• Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Oświatowym w Skibniewie

Dzień 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej i chłodnej zimie nareszcie witamy wiosnę. W przyrodzie widać duże ożywienie: przylatują ptaki: skowronki, żurawie, bociany, pojawiają się kwiaty – najpierw nieśmiałe przebiśniegi, później krokusy, żonkile, hiacynty i tulipany, zaczyna zielenić się trawa.

Również w Zespole Oświatowym w Skibniewie zrobiło się kolorowo i radośnie. A to za sprawą kreatywności naszych uczniów z klas O – III i IV – VIII, którzy zaprezentowali się w przebraniach za bohaterów baśni lub filmów. Niektórych naprawdę trudno było rozpoznać. Przy dźwiękach filmowych wszyscy pięknie zaprezentowali swoje stroje. Oprócz Konkursu ,,Bohater z baśni lub filmu” odbył się Konkurs ,,Mój wymarzony plecak”. Na korytarzu pojawiły się różnorodne: plecaki, wózki, torby, worki, chlebaki, hulajnogi itp.

Wszyscy świetnie się bawili i z uśmiechem i pozytywną energią powitali wiosnę.

• Kosz na nakrętki

Dzięki inicjatywie Szkolnego Koła Wolontariatu, na placu przed naszą szkołą stanął kosz na nakrętki.

Celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek, przekazanie ich osobie potrzebującej lub fundacji.

Do czerwonego kosza w kształcie serca można wrzucać plastikowe nakrętki po napojach, mleku, jogurtach, a także nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, płukania czy szamponach. Wszystkie stanowią doskonały surowiec do ponownego przetworzenia.

Jednocześnie pragniemy raz jeszcze podziękować fundatorowi kosza, firmie Addit oraz p. Marcinowi Dominikowi - dyrektorowi zarządzającemu spółką z siedzibą w Węgrowie

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów, a także społeczność lokalną do aktywnej zbiórki nakrętek!

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

Dzisiejszego dnia w  naszej szkole, w ramach projektu edukacyjno – technologicznego - Laboratoria Przyszłości,  odbyły się warsztaty, których celem było zainteresowanie uczestników szkolenia  nowoczesnymi technologiami oraz kreatywnym wykorzystaniem sprzętu objętego projektem.

Edukatorzy, w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości,  przeprowadzili warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów klas IV –VIII.

Nauczyciele zostali zapoznani z:

- obsługą drukarki 3D; wyszukiwanie modeli w Internecie oraz ich cięcie,

- sprzętem audio – wideo; obsługa aparatu bezlusterkowego, nagrywanie filmów, światła,

- funkcjonowaniem i obsługą robotów Photon

Warsztaty dla uczniów dotyczyły:

- aplikacji pokazujących, jak się uczy i jak widzi komputer,

- prezentacji makiety, która działa na podstawie mikrokontrolera,

- projektowaniu i drukowaniu przy użyciu drukarki 3D oraz długopisów 3D

• Turniej piłkarski „O Puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski”

3 marca w hali sportowej Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie odbył się gminny halowy turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu gminy Sokołów Podlaski. Rozgrywki  toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Mecze trwały po 15 minut, grano systemem „każdy z każdym”. Trzy i półgodzinna rywalizacja przyniosła następujące rozstrzygnięcia:

Wyniki rywalizacji dziewcząt z klas V i młodszych:

SP Nowa Wieś- SP Skibniew  4:1                                        I miejsce- SP Nowa Wieś

SP Skibniew- SP Grochów      1:3                                        II miejsce- SP Grochów

SP Nowa Wieś- SP Grochów  0:0                                        III miejsce- SP Skibniew

Wyniki rywalizacji chłopców z klas V i młodszych:

SP Nowa Wieś- SP Skibniew  3:2                                         I miejsce- SP Grochów

SP Skibniew- SP Grochów      0:4                                         II miejsce- SP Nowa Wieś

SP Nowa Wieś- SP Grochów  0:4                                         III miejsce- SP Skibniew

Wyniki rywalizacji dziewcząt z klas VIII i młodszych:

SP Nowa Wieś- SP Skibniew  1:0                                        I miejsce- SP Nowa Wieś

SP Skibniew- SP Grochów      4:1                                        II miejsce- SP Skibniew

SP Nowa Wieś- SP Grochów  0:0                                        III miejsce- SP Grochów

Wyniki rywalizacji chłopców z klas VIII i młodszych:

SP Nowa Wieś- SP Skibniew  2:5                                         I miejsce- SP Skibniew

SP Skibniew- SP Grochów      3:2                                         II miejsce- SP Grochów

SP Nowa Wieś- SP Grochów  2:6                                         III miejsce- SP Nowa Wieś

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, drużyny- puchary oraz piłki, które wręczył Wójt Gminy Sokołów Podlaski pan Janusz Kur w asyście Dyrektora Zespołu Oświatowego w Skibniewie pana Marka Pogorzelskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.