• Walentynki

Walentynki to święto miłości i przyjaźni. Dla uczniów i wychowanków naszej placówki ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem!

Kwiaty, czekoladki, pluszaki...a może coś bardziej oryginalnego?

Klasa IV (z pomocą starszych kolegów) postawiła w tym roku na breloki w kształcie serduszek - proste, ale efektowne prezenty walentynkowe wydrukowane w drukarce 3D w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Na ich widok serce obdarowanej osoby stopnieje, jak czerwony filament.

• Choinka szkolna

Choinką szkolną, która odbyła się 8 lutego, zakończyliśmy tegoroczny karnawał.

Od godziny 13.00 do 16.00 bawiły się dzieci z przedszkola i klas I – III, a od 16.00 do 20.00 klasy IV – VIII. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pyszne zapiekanki, ciasta, pączki i napoje, za co serdecznie dziękujemy!

• Dzień Bezpiecznego Internetu 06.02.2024 r.

Tradycją naszej szkoły jest udział w corocznych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem działań jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu, zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci, wskazywanie na konieczność stosowania zabezpieczeń i ograniczanie dostępu do nieodpowiednich stron.

Tegoroczne działania związane z promowaniem bezpiecznych i świadomych zachowań w sieci, zrealizowano poprzez różnorodne inicjatywy wychowanków i uczniów naszego Zespołu.

Były to:

- zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków podczas których poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu na podstawie materiałów z serwisów „Necio.pl”, „SaferInternet” i „Owce w sieci”, wykonały prace plastyczne dotyczące DBN, grały w grę zręcznościową ”LABORATORIUM WIRUSÓW”;

– udział klas I, II i III – w lekcji pokazowej na temat dezinformacji „Najtrafniejsza lekcja: Fake czy fakt?", którą online współprowadził minister cyfryzacji;

- lekcja informatyki dla przedszkolaków i klasy IV podczas której dzieci dzieliły się zdobytą wiedzą;

– przygotowanie przez klasy I – VI plakatów dotyczących bezpieczeństwa w sieci i zaprezentowanie ich w formie prac plastycznych;

- pogadanki i warsztaty.

Mamy nadzieję, że podejmowane inicjatywy przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu oraz przekonały ich, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie.

• Dzień Babci i Dziadka

"Kochamy was, kochamy całym sercem i radości chcemy dać wam jak najwięcej" - to słowa, które recytowały dzisiaj dzieci przybyłym do przedszkola gościom.
            Przedszkolaki świętowały dzisiaj Dzień Babci i Dziadka. Z tej to okazji zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, aby słowami wierszy i piosenek podziękować za cierpliwość, opiekę, poświęcony czas oraz ogrom bezwarunkowej miłości.
            Życzenia babciom i dziadkom złożył także, zaproszony na uroczystość, Wójt Gminy Sokołów Podlaski pan Janusz Kur, oraz pan dyrektor Marek Pogorzelski.
            Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Wesołe piosenki, wiersze i tańce zostały nagrodzone gromkimi brawami.
            Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki.
            Nie zabrakło tez, przygotowanego przez mamy, słodkiego poczęstunku, tańców i wspólnej zabawy.

• Ferie zimowe

Sezon narciarski w pełni. Nasi uczniowie uwielbiają zimowe aktywności, a ferie są doskonałą okazją do beztroskich zabaw na świeżym powietrzu.Sezon narciarski w pełni. Nasi uczniowie uwielbiają zimowe aktywności, a ferie są doskonałą okazją do beztroskich zabaw na świeżym powietrzu.