• Życie nie po to jest, by brać ...

23 października był w naszej szkole dniem szczególnym. Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I.

Uroczystość Dnia Patrona Zespołu Oświatowego w Skibniewie pani Marianny Frąckowiak rozpoczęła się Mszą Świętą, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Następnie pod tablicą upamiętniającą bohaterów tajnego nauczania uczniowie zapalili znicz i złożyli kwiaty. Znicz zapłonął również pod portretem pani Marianny Frąckowiak, a uczniowie postawili obok niego ulubione kwiaty Naszej Patronki – róże. Następnym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich przez dyrektora szkoły Marka Pogorzelskiego na uczniów klasy pierwszej. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, otrzymali dyplomy i upominki, a ich rodzice przygotowali w klasie poczęstunek, a także wręczyli im pamiątkowe książki.

Uczniowie klas starszych w krótkim montażu poetyckim pod tytułem „Życie nie po to jest, by brać ...” przypomnieli historię życia i pracy naszej patronki pani Marianny Frąckowiak.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbył się „Bieg dla Patronki”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele oraz dzieci z klubiku „Miś” i przedszkola. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP w Kostkach. Bieg miał charakter symboliczny, a wszystkich uczestników nagrodzono gromkimi brawami. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w różnych kategoriach dziewcząt i chłopców otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył pan dyrektor Marek Pogorzelski.

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów. Przypada 14 X, ale społeczność Zespołu Oświatowego w Skibniewie świętowała już dzisiaj.

Nie zabrakło rysu historycznego z okazji 250 rocznicy utworzenia KEN. Wybrzmiały też serdeczne życzenia od pana dyrektora, Marka Pogorzelskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców, Anny Jaczewskiej.

W miłym towarzystwie zacnych emerytów i nieocenionych rodziców zatrzymaliśmy się na moment, aby z przymrużeniem oka przyjrzeć się współczesnej szkole.

Nasi wychowankowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania! Swoim występem zachwycili publiczność!  Pokazali, że słowa i gesty są czasem zbędne, by wywołać jednocześnie łzy radości i wzruszenia. Odegrali "role życia", które zostaną zapamiętane na długo. Dziękujemy!

• Laptop dla ucznia

9 października 2023r. był dniem pełnym wrażeń i niespodzianek. Naszych czwartoklasistów odwiedzili znamienici goście: Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Dyrektor Gabinetu Wojewody Mazowieckiego Anna Kaszuba, Wójt Gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur, radny Łukasz Żochowski, sołtys Jolanta Kryczka oraz dyrektor naszej szkoły, Marek Pogorzelski.

Z ich rąk, w ramach programu "Laptop dla ucznia", uczniowie otrzymali przenośne komputery.

Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.