• Dzień Matki w klasach I-III

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt.♥️ Uczniowie klas I-III naszej szkoły świętowali z tej okazji wspólnie ze swoimi mamami. 🌷Przygotowali dla nich wiersze, piosenki, laurki, kwiaty i życzenia. Rodzicielki były zachwycone popisami swych pociech, a na ich twarzach malowało się wzruszenie. Dopełnieniem klasowych uroczystości były różnorodne konkursy, w których rywalizowały i mamusie, i dzieci.

• Dzień Matki w przedszkolu

"Kochana Mamo, kochany Tato, dziś podziękować pragniemy za to, że nam dajecie tyle miłości♥️ Chcemy Wam sprawiać same radości🙂 Bo przecież wiemy i Wy też wiecie, że Was kochamy najbardziej na świecie!!!"

Takie i inne ciepłe słowa z wierszy i piosenek usłyszeli dziś Rodzice od naszych Przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty👨‍👩‍👧‍👧

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!😘

• Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy

Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” na etapie powiatowym!🥰

Głównym organizatorem Konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice. Tematyka konkursu związana była z zapobieganiem skutkom niewłaściwego stosowania niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 63 uczniów z 10 szkół powiatu sokołowskiego.

Laureatkami konkursu zostały: Nikola Borc z klasy III, która zajęła III miejsce w kategorii klas 0-III. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Wiktoria Klukowska z klasy VI, a III miejsce zajęła Magdalena Prokopczuk z klasy VI.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Narodowe Święto Trzeciego Maja

„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego…” takie hasło przyświecało tegorocznym szkolnym obchodom 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie recytując wiersze, śpiewając piosenki patriotyczne oraz za pomocą tańca z szarfami, przybliżyli społeczności szkolnej ważne daty i wydarzenia.

Wychowankowie przedstawili wycinek naszej historii, dotyczący sytuacji w XVIII- wiecznej Polsce, rozbiorów oraz tworzenia istotnych aktów prawnych. Opowiedzieli o przyczynach i skutkach zwołania Sejmu Czteroletniego nazywanego również Wielkim oraz przyjęcie najważniejszego dokumentu regulującego ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Nowo utworzona Konstytucja, m. in., wprowadzała trójpodział władzy, ograniczała immunitety prawne oraz przywileje szlachty zagrodowej, potwierdzała przywileje mieszczańskie, znosiła „liberum veto” i wolną elekcję, konfederacje oraz ograniczała prawa sejmików ziemskich. W dniu ustanowienia Konstytucji 3 maja przestała istnieć Rzeczpospolita Obojga Narodów, a w jej miejsce została powołana Rzeczpospolita Polska.

Ustanowiona 3 maja 1791 roku w Warszawie Konstytucja, była pierwszą taką ustawą w Europie, a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Od 1989 roku Święto Konstytucji 3 maja – znów jest świętem narodowym.