• Walentynki

• Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

Priorytetem każdej polskiej szkoły jest bezpieczeństwo jej wychowanków. Wszystkim dorosłym zależy, by zwłaszcza  teraz, gdy za chwilę zabrzmi ostatni dzwonek i rozpoczną się  ferie zimowe, uwrażliwić dzieci i młodzież na bezpieczne i rozważne spędzanie wolnego czasu.

Nasza szkoła również przywiązuje szczególną uwagę do bezpieczeństwa swoich wychowanków.

W ramach działalności prewencyjnej i edukacyjnej szkoły, zostały przeprowadzone na godzinach z wychowawcą zajęcia profilaktyczne. W klasach I-IV zrealizowano zabawę „Bezpieczne kręgi”, a w V-VIII „Krąg zaufania”. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zasady bezpiecznego kontaktu z dorosłymi.

10 lutego – w przeddzień ferii zimowych- najmłodsi uczniowie przedstawili społeczności szkolnej inscenizację „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Mali artyści  w zabawny sposób zachęcali koleżanki i kolegów do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych i nie tylko, uświadomili kolegom zagrożenia wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych. Przybliżyli również trudną sytuację zwierząt w okresie zimowym, apelując o ich dokarmianie. Całość przeplatana była piosenkami o tematyce zimowej

• CHOINKA SZKOLNA 2023

Dnia 9 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Młodsze dzieci pięknie prezentowały się w kolorowych strojach karnawałowych. Po raz pierwszy bawiły się z nami maluchy z klubu dziecięcego „Miś” wraz ze swoimi opiekunkami. Starsi uczniowie zakończyli zabawę wieczorem. Wszystkie dzieci i młodzież bawiła się przy rytmach wesołej muzyki przeplatanej zabawami.

Rada rodziców przygotowała dla uczniów oraz grona pedagogicznego własnoręcznie robioną pizzę i ciasto, za co serdecznie dziękujemy!

Zabawę uznajemy za bardzo udaną. Dała nam wiele radości i wytchnienia od codziennych obowiązków.