• Sukces uczennicy klasy I Szkoły Podstawowej w Skibniewie

• 27.04.2021 20:54
        • XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” okazała się szczęśliwa dla uczennicy kl. I Szkoły Podstawowej w Skibniewie Igi Maleszewskiej, która w Grupie kl. 0- III zajęła I miejsce.

W Konkursie  wzięło udział 4 uczniów z kl. I : Maja Kucharczyk, Iga Maleszewska, Amelka Grzymała, Nikola Borc  oraz 4 uczniów z kl. II : Paulina Olopiak, Maja Sikorska, Ala Wrzosek, Julia Pogorzelska. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Idze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• CZEGO POTRZEBUJĄ ROŚLINY, ŻEBY ROSNĄĆ?

• 27.04.2021 21:16
        • Uczniowie klasy III uczestniczyli w  projekcie edukacyjnym Czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć. Z wielkim zapałem i ogromnym zaangażowaniem przystąpili do doświadczenia zgodnie z pytaniem badawczym. Wykonali kilka prób, spisali obserwacje w formie "mapy myśli",  przedstawili wnioski oraz namalowali plakaty. Praca uczniów okazała się bardzo ciekawa, a wysnute wnioski wzbogaciły ich  o nowe wiadomości i umiejętności.