• Dzień Dziecka w klasach IV-VIII

• 07.06.2022 05:46
        • Dzień 01.06.2022 uczniowie klas IV – VIII z pewnością zapamiętają na długo. Tego dnia opuścili szkolne mury i udali się do pobliskich miejscowości, by świętować Dzień Dziecka. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się rozpalić grilla, ognisko, upiec kiełbaski i ze smakiem je zjeść.

Czas spędzony poza szkołą, umożliwił wychowankom integrację poszczególnych zespołów klasowych i aktywność sportową, podczas wspólnych gier i zabaw.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli i włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie tego Święta.

• POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 30.03.2022 06:36
        • 29 marca 2022 r. w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali:
          I grupa wiekowa -  Adrian Mąka uczeń kl.VI, kl.VI,
          II grupa wiekowa - D. Jasiński uczeń kl. VII, P. Remiszewski uczeń klasy VIII.

Bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Mąka zdobywając III miejsce w swojej grupie wiekowej, dużymi wiadomościami wykazali się również chłopcy w drugiej grupie wiekowej. Laureaci i uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Pierwszy Dzień Wiosny na lekcjach języka obcego

• 23.03.2022 21:39
        • W wiosenny poniedziałek uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. W tym dniu witali się i żegnali w różnych językach. Podczas zajęć języka angielskiego porozumiewali się tylko po angielsku, co było dla wszystkich nie tylko nauką, ale i świetną zabawą. Poszerzyli słownictwo o tematyce wiosennej rozwiązując zadania i quizy. Wykonali również plakaty zawierające flagi krajów i międzynarodowe zwroty grzecznościowe.

Uczniowie z młodszych klas obejrzeli film w języku angielskim „Co dzieje się wiosną?” i doskonale poradzili sobie ze zrozumieniem zawartych w nim treści.

To była dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata.

• Matematyka, to jakiś kosmos

• 19.03.2022 11:12
        • W dniu 14 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Skibniewie obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki.

Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom radość z nauki matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać wesołą i łatwą stronę tej nauki. Matematyka może być przecież  przyjemna i dawać radość.

Uczniowie pracowali w grupach. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Można było zauważyć wśród dzieci zdrową rywalizację. Wszyscy pokazali, że potrafią współpracować i dzielić się swoją wiedzą, a zwycięzcy otrzymali dyplomy.

• Mikołajkowe słodkości na matematyce

• 11.12.2021 22:33
        • Jak połączyć naukę matematyki z przyjemnościami kulinarnymi wiedzą najlepiej uczniowie klasy szóstej. W ramach projektu przygotowywali przepisy na pyszne wypieki. Musieli odpowiednio wyliczyć proporcje i ilości składników, a ukoronowaniem tych wysiłków była degustacja własnoręcznie przygotowanych ciasteczek.