• Wycieczka kl. I - IV do Drohiczyna, Ziołowego Zakątka w Korycinach, Zuzeli.

• 11.12.2021 22:16
        • 5 października uczniowie z kl. I- IV wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie. Uczniowie pływali kajakiem w muzealnym basenie, próbowali pływać na symulatorze. Puszczali na wodę małe kajaki na specjalnej makiecie. Następnie oglądali motory. Poznali historię powstawania motorów od pierwszych modeli, aż po współczesne.
          W słonecznych promieniach jesiennego słońca weszli na Górę Zamkową. Zobaczyli Nowoczesne Centrum Regionalne pod mądrym okiem dyrektora Ośrodka Kultury
          w Drohiczynie pana Rafała Siwka.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Ziołowym Zakątku w Korycinach. Pani przewodnik oprowadziła nas po ziołowej ścieżce edukacyjnej. Dzieci mogły dotknąć, powąchać, obejrzeć różne zioła. Następnie samodzielnie przygotowały herbatki owocowo- ziołowe. Bardzo ważnym wydarzeniem było odwiedzenie Zagrody ze zwierzętami. Każdy mógł pogłaskać oswojone: kozy, owce, króliki. Specjalnym pokarmem dokarmić niektóre zwierzęta: cielaczki, kury, gęsi, kaczki, owce, kozy, bażanty itp.

Na koniec odwiedziliśmy miejsce urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego - Zuzelę. Tam duże wrażenie zrobiła klasa,  w której uczył się kardynał. Uczniowie zasiedli w starych ławkach, oglądali dawne przybory szkolne. Pani przewodniczka opowiadała o dzieciństwie naszego wielkiego Polaka. O tym jak w trudnych czasach żył, gdzie mieszkał.

Przez cały czas towarzyszyła nam złota, polska jesień. Szczęśliwi, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do naszej szkoły, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.

Anna Miklas, Iwona Olędzka, Jolanta Ołtarzewska
        • Spotkanie z pisarzem, podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

• 11.12.2021 22:12
        • Dnia 7 września 2021 r.  na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim z siedzibą w Skibniewie odbyło się spotkanie z pisarzem, podróżnikiem – Romanem Pankiewiczem. Zorganizowane zostało w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Szkoły Podstawowej w Skibniewie.

Pan Roman Pankiewicz jest autorem książek dla dzieci i dorosłych. Pisarz osobiście postanowił zachęcać do czytania najmłodszych uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi. O różnych zawodach opowiadał  przebierając się za nauczyciela, bibliotekarza, żołnierza, policjanta.

Dzieci chętnie słuchały i współpracowały, kończyły rymowanki. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna. Na której pojawiały się kolorowe ilustracje z prezentowanych książek. Po spotkaniu można było zakupić książki z serii ,,5 zawodów kultury i oświaty” z autografem pisarza.

GBP w Sokołowie Podlaskim z siedzibą w Skibniewie

Szkoła Podstawowa w Skibniewie

• LUBIMY BYĆ W SZKOLE

• 11.05.2021 20:11
        • Uczniowie spędzają przerwy między lekcjami na sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu. Zabawa z rówieśnikami i gry sportowe są tym, czego najbardziej brakowało najmłodszym uczniom podczas nauczania zdalnego. Wszyscy bardzo cieszą się z powrotu do szkoły.

• JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ

• 30.04.2021 19:09
        • W piątek, 30 kwietnia uczniowie klasy III uczcili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W  przestrzeni cyfrowej zaprezentowali  wspaniałą lekcję patriotyzmu. Z dumą i powagą mówili o polskim hymnie, godle, fladze i konstytucji. Swoją miłość do Ojczyzny wyrazili wykonując piękne kotyliony, prace plastyczne oraz zakładając na ten dzień strój galowy.

• Dzień Ziemi w kl.III

• 30.04.2021 19:08
        • 22 kwietnia to Dzień Ziemi, który obchodzimy od 1970 roku. Dla wielu osób ta data jednak nie ma większego znaczenia, a to szkoda.

Z drugiej jednak strony, Dzień Ziemi powinien być codziennie i nie powinniśmy go obchodzić ceremonialnie, bo Ziemia to nasz wspólny dom. Obchody tego dnia w najmłodszych klasach w ciekawy sposób poruszyły tę problematykę. Dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym "Kłopotliwe śmieci",  w eko-działaniach dotyczących produkcji śmieci, segregowały odpady, porządkowały teren, lepiły z plasteliny planetę Ziemię.

Te działania uświadomiły najmłodszym, co  mogą zrobić ze swoim najbliższym otoczeniem, aby pomóc Ziemi i być jej przyjacielem.