• NOC W SZKOLE? CZEMU NIE!

• 11.12.2021 22:35
        • NOC W SZKOLE? CZEMU NIE!

W nocy z piątku na sobotę ( z 5 na 6 listopada) uczniowie klasy VIII pod opieką pań: Jolanty Ołtarzewskiej oraz wychowawczyni Agnieszki Borkowskiej nocowali w budynku szkoły.

Nocna zabawa rozpoczęła się od konkursów, zabaw, pląsów. Kolejnym punktem programu była gra terenowa ,, List do przodków” w budynku szkolnym, która wzbudziła najwięcej emocji. Po wspólnej kolacji przyszedł czas na chwilę wytchnienia podczas projekcji filmu, a nocne zwiedzanie szkoły z latarkami bardzo się wszystkim podobało. Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej.

Po wykonaniu wszystkich zadań przewidzianych w programie, przygotowaniu klas do noclegu, przyszedł czas na… nocne, interesujące rozmowy, które trwały i trwały i trwały… Jednak późną nocą (a może nad ranem?) sen pokonał wszystkich, a pobudka była jak zawsze za wcześnie i nie w porę.

Nazajutrz, po śniadaniu uczniowie pod opieką rodziców opuścili szkolne mury. Zadowolone, uśmiechnięte buzie świadczyły o ciekawie spędzonym czasie.

Taka noc w szkole to doskonała okazja do lepszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania koleżeńskich więzi. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom bardziej polubić siebie nawzajem, szkołę oraz odnaleźć tu swoje miejsce.

A  WY czy wiecie, jak wygląda szkoła nocą? Bo my na to pytanie już znamy odpowiedź!

• Żywa lekcja historii

• 11.12.2021 22:30
        • 20 X 2021 roku najstarsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu była Zuzela, gdzie urodził się Prymas Tysiąclecia - Stefan Kardynał Wyszyński. Uczniowie zwiedzili Muzeum Lat Dziecięcych poświęcone kardynałowi. Mieści się ono w zrekonstruowanym drewnianym budynku dawnej szkoły powszechnej, w której Stefan Wyszyński pobierał naukę. Wewnątrz odtworzono wnętrze domu mieszkalnego państwa Wyszyńskich z częściowo zachowanym wyposażeniem oraz klasy szkolnej z początku XX wieku.

Treblinka - to następny etap wycieczki. Tutaj uczniowie zapoznali się z historią Niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i pracy, który powstał w ramach akcji Reinhardt. W muzeum mogli zobaczyć kopie rysunków  Samuela Willenberga, makietę obozu zagłady, historyczne fotografie oraz macewy pochodzące prawdopodobnie z cmentarza żydowskiego w Kosowie Lackim, które Niemcy wykorzystali do budowy „Czarnej Drogi”. Ponadto obejrzeli filmy dokumentujące życie społeczności żydowskiej w czasie wojny oraz wspomnienia osób, którym udało się uciec z obozu.

Wizyta w Treblince zostanie w każdym, kto tam był, na zawsze. Uczniowie, przepełnieni myślami i refleksją, już wiedzą, że nie można zapomnieć… Muzeum w Treblince to jedno z miejsc, o którym należy pamiętać i które trzeba znać.
        • The Earth Day

• 27.04.2021 19:04
        • Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy również na zajęciach języka angielskiego. Uczniowie poznali słownictwo związane z ekologią i ochroną środowiska oraz wykonali plakaty dotyczące zachowań proekologicznych.

• HAPPENING,  CZYLI JESTEŚMY W ŚRODKU DZIEŁA SZTUKI
        • HAPPENING, CZYLI JESTEŚMY W ŚRODKU DZIEŁA SZTUKI

• 25.04.2021 15:46
        • W bieżącym roku szkolnym na lekcjach plastyki uczniowie klasy VII poznawali  różne zagadnienia z zakresu sztuki współczesnej. Wśród nowych pojęć pojawił się m.in. termin happening.

Happening to bardzo żywiołowa dziedzina sztuki. To rodzaj spektaklu, wydarzenia artystycznego, w którym artysta lub grupa osób wykonuje pewne działanie, często posiadające społeczny wymiar.

Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, siódmoklasiści poznawali je w sposób praktyczny.  Przygotowali happening OCHRONA GINĄCYCH GATUNKÓW, który zaprezentowali w ograniczonej, domowej przestrzeni. Mimo to, udało im się ukazać właściwą dramaturgię przedsięwzięcia,  wykorzystując wiele różnych znaków, symboli,  haseł, obrazów, rekwizytów, mających wywołać wrażenie na widzu i skłonić do myślenia.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24.04.2021 15:35
        • 23 kwietnia odchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy V zaprezentowali swoje prace wykonane w ramach projektu „Nasze ulubione książki” w kilku kategoriach: czytam wszędzie, okładka ulubionej książki, zdjęcie z książką, krótka recenzja, żywa okładka, wiersz, quiz multimedialny oraz ulubiona książka z dzieciństwa. Uczniowie wykazali się kreatywnością i udowodnili, że czytanie niektórych książek sprawia im przyjemność, rozwija wyobraźnię i dostarcza niezapomnianych emocji. Z ożywieniem opowiadali o swoich fascynacjach czytelniczych,  wśród których znalazły się także lektury szkolne. Jak się okazało, dla niektórych uczniów czytanie jest nadal atrakcyjnym sposobem spędzania czasu wolnego, choć tylko nieliczni nazwali książkę przyjacielem.