• Pierwszy Dzień Wiosny na lekcjach języka obcego

• 23.03.2022 21:39
      • W wiosenny poniedziałek uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. W tym dniu witali się i żegnali w różnych językach. Podczas zajęć języka angielskiego porozumiewali się tylko po angielsku, co było dla wszystkich nie tylko nauką, ale i świetną zabawą. Poszerzyli słownictwo o tematyce wiosennej rozwiązując zadania i quizy. Wykonali również plakaty zawierające flagi krajów i międzynarodowe zwroty grzecznościowe.

Uczniowie z młodszych klas obejrzeli film w języku angielskim „Co dzieje się wiosną?” i doskonale poradzili sobie ze zrozumieniem zawartych w nim treści.

To była dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata.