• Wycieczka klas I – III do Sokołowa Podlaskiego

• 24.04.2022 14:15
      • ,,Nawet bardzo przyjazny znajomy może mieć złe intencje. Zawsze trzeba słuchać dorosłych”.

20 kwietnia 2022 r uczniowie klas I - III wraz z opiekunami byli na wycieczce w   Sokołowie Podlaskim. Na początku odwiedzili Państwową Straż Pożarną, Pod czujnym okiem oprowadzających nas strażaków poznali różne wozy strażackie, łodzie ratunkowe. Następnie poznali sposoby ochrony przeciwpożarowej oraz sposoby zawiadamiania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Dowiedzieli się co to jest czad i jak się przed nim chronić. Na koniec uczestniczyli w symulacji akcji ratunkowej i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Następnym punktem programu była wizyta w Sokołowskim Ośrodku Kultury, gdzie uczniowie obejrzeli  spektakl teatralny pt. ,,Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora” z Łomży. Dzieci z zainteresowaniem oglądały grę aktorską, słuchały muzyki, obserwowały zmieniającą się scenografię.

Po spektaklu odbyło się ciekawe spotkanie z panią Joanną Błońską, artystą plastykiem z SOK, która oprowadziła nas po wystawie malarstwa pani Jadwigi Marii Jarosiewicz pt. ,,Codzienne światło”. Potem pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że motyw przewodni  z bajki ..Czerwony Kapturek” nasi uczniowie zapamiętają  na zawsze i zastosują go w realnym życiu.